Четверг, Август 05, 2021
   
Увеличить

Поиск по сайту

Пятница, 28 Май 2021 13:04

НАРКОВМІСНІ РОСЛИНИ: ХТО МОЖЕ ОХОРОНЯТИ?

Оцените материал
(1 Голосовать)

27 травня 2021 року в Державній регуляторній службі України (ДРС) відбувся круглий стіл «Врегулювання питання надання послуг охорони суб'єктами охоронної діяльності держави та недержавного сектору охоронних послуг».

На заході були присутні представники: ДРС; Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України; Міністерства інфраструктури; Міністерства внутрішніх справ; Національної поліції (Поліція охорони, департамент по боротьбі з наркозлочинністю); Державної служби лікарських засобів і контролю за наркотиками; СБУ; Рада підприємців при Кабінеті міністрів України; Всеукраїнське Об'єднання організацій роботодавців охоронної галузі «Федерація професіоналів безпеки»; Адвокатське об'єднання «Артіус»; ТОВ «Український Мак»; експерти з питань безпеки.

«Союз працівників сфери безпеки» представляв Косенко В.

Коротко про проблему. 

У Львівській області комерційна організація вирощує посіви маку і, згідно законодавства, для того щоб провадити таку діяльність, необхідно взяти відповідний дозвіл у Департаменті боротьби з наркозлочинністю Національної поліції України. Згідно внутрішніх наказів, розпоряджень та постанов цієї установи, посіви маку повинна охороняти поліція охорони. 

Склалася парадоксальна ситуація. 

Підприємство не може здійснити посадку, поки не підпише договір з поліцією охорони, а поліція охорони виставляє рахунок 360 грн. за годину (!!!) охорони. Недержавній охоронній компанії, з якою був підписаний договір на надання охоронних послуг, на думку поліції охорони і Департаменту боротьби з наркозлочинністю, надавати послуги охорони заборонено законом.

Розгорілася суперечка. 

Поліція, позиція якої заснована на наказах, постановах, розпорядженнях, полягає в тому, що посіви маку і конопель може охороняти тільки поліція охорони. Представник Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Фурман Роман Аркадійович вважає, що таку функцію цілком може виконувати комерційна охоронна компанія. На його думку, посилаючись на законодавче поле України, а також на спеціальні законодавчі акти, якими необхідно користуватися в цьому випадку, замовник, він же підприємство, яке здійснює засів маку, має право сам визначати, хто, як і за яку суму буде охороняти його посіви. Національна поліція ж перевищує свої повноваження.

Було ще багато виступів, реплік та суперечок, основна думка яких полягала в тому, що державні та недержавні служби охорони повинні об'єднати свої зусилля з метою зниження злочинності. З цим погодилися в усі сторони, що були присутні круглому столі.

За підсумками роботи круглого столу Голова ДРС Кучер О.В.  запропонував сформувати робочу групу, яка буде відпрацьовувати регуляторні акти різних міністерств та відомств і, за результатами проведеної роботи, запропонує вирішення питання та підготує пропозиції для внесення змін до чинного законодавства.

У сухому залишку приємне відчуття того, що всі сторони розуміють важливість цього процесу, відкриті до співпраці, відкриті до двостороннього діалогу та готові до змін.

Але подібне я спостерігаю вже не перший рік.

Голова ГО «СПСБ» Косенко В.

Прочитано 120 раз

Оставить комментарий

Подпишитесь на новости