Среда, Май 18, 2022
   
Увеличить

Поиск по сайту

Вторник, 06 Апрель 2021 08:42

Контролер: як Державна регуляторна служба України може вас врятувати

Оцените материал
(1 Голосовать)

У Харківському регіоні відновлено роботу Консультативної ради при територіальному органі Державної регуляторної служби України.

Основною метою Консультативних Рад при територіальних органах Державної регуляторної служби – забезпечення зв’язку та діалогу між бізнесом  та Службою, а також наповнення експертизи законопроектів України реальним змістом.

Представники бізнесу традиційно шукають можливості для комунікації з владою. Особливо зараз, коли бізнес в Україні знаходиться в досить жорстких регуляторних умовах – у зв’язку з непередбачуваністю та всесвітньою пандемією COVID-19. І чи не єдиний державний орган, який, відповідно до закону, контролює ці умови – Державна регуляторна служба України.

Державна регуляторна служба України – це спеціально уповноважений орган з питань ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності. Основне завдання – координація дій органів виконавчої влади, підприємців та інститутів громадянського суспільства в питаннях дерегуляції господарської діяльності.

Одним із головних принципів діяльності Державної регуляторної служби – економічна доцільність і ефективність провадження регуляторних актів, зниження рівня втручання держави в діяльність суб'єктів господарювання та усунення перешкод для розвитку господарської діяльності.

І виникають головні 2 питання:

1.  Чи повірять представники бізнесу в можливості нової Ради?

2.  Чи зможе Державна регуляторна служба реально стати на варту інтересів бізнесу?

Більше року служба не мала керівника, що, безумовно, послабило її позиції в системі державної влади, а регіональні представництва Служби – настільки малочисельні, що наприклад,  питання про перегляд регуляторних актів органів місцевого самоврядування на сьогодні є майже нереальним. Варто зазначити, що подібна робота останній раз проводилася 10 років тому. Тож, є що змінювати та куди рухатися, було б бажання, віра та політична воля.

Під час засідання Консультаційної Ради при Секторі державної регуляторної службі голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер запросив представників бізнесу до співпраці тут. Тож, користуючись можливістю, повідомляємо, що на сайті Державної регуляторної служби є інформація про масштабні перевірки ДРС – Держпраці, Держекоінспекції, Держгеокадастру. Представники бізнесу мають можливість взяти участь у формуванні порядку денного цих перевірок та довести до відома Консультаційну Раду щодо всіх порушень з  боку вищевказаних органів при перевірках ними бізнесу.

До Консультативної ради ДРС у Харківській області увійшли представники 13 потужних та активних бізнес-асоціацій та інших об’єднань підприємців, що працюють у регіоні, а саме.

Серед представників також є і ГО "Союз працівників сфери безпеки" в особі Володимира Косенко.

 

Прочитано 346 раз

Оставить комментарий

Подпишитесь на новости